Dr.Ayça Kaya’nın kitabı Sayarak Zayıfla 5333

Aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi beğenmiyorsanız, tartıya çıkmaktan korkuyorsanız, bir davete ya da toplantıya katılacağınızda rahatsızlık duyuyorsanız, “Giyecek hiçbir şeyim yok” diyorsanız, artık harekete geçmenin vakti gelmiş de geçiyor demektir!

Ayça Kaya 5333, Sayarak Zayıfla adlı kitabıyla, yaz aylarına girmeye hazırlandığımız şu günlerde herkesin kolayca uygulayabileceği yepyeni bir diyet sistemi öneriyor.. Kitapta, zayıflamak isteyen kişinin plan yapabilmesi, kilo kontrolü konusunda kendini yönetebilmesi ve tüm yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için çok önemli püf noktalarını bulacaksınız. Aslında yazarının deyimiyle bu bir diyet kitabı değil, “kalıcı zayıflama”nın formülünü sunan bir çalışma. Yeme alışkanlıklarımızı değiştirmeyi amaçlayan bu kitapla Ayça Kaya, geçici bir çözümü değil kalıcı bir zayıflığı sunuyor kilo problem olan okurlara.
Sizi kilo sorunundan kurtulmak için yeme-içme düzeninizi kendi kendinize planlama özgürlüğüne kavuşturacak 5333, Sayarak Zayıfla, ezbere diyet listelerinin çok uzağında, sağlıklı bir kiloyla sağlıklı bir hayat sürmenin eğitim kitabı aslında.

Yağ yakan yemekler zayıflatan öneriler

Sayarak Zayıfla Mutfakta şişmanlığın metabolik nedenlerini, yanlış davranış kalıplarını ortaya koyarak sofralarımızda her zaman yer bulan yemekleri daha az kalorili ve metabolizmayı daha hızlı  çalıştırmaya yönelik biçimde pişirme yöntemlerini anlatıyor. Kitapta çok sayıda tarif yer alıyor.
Bu tarifler bizi yemeklerimizi daha sağlıklı biçimde pişirerek mutfaklarımızda reform yapmaya çağırıyor. İster börek ister aşure yiyerek, fazla kilolarınızdan kurtulmaya, incecik bir bedene kavuşmaya, zayıflamaya hazır mısınız?
Kitaptan
Zayıflama ile ilgilendiğim yıllar içinde gördüm ki, şişmanlık birçok hastalığın ilk ve en önemli nedeni. Şişmanlığın nedeni ise büyük oranda beslenme alışkanlıklarımız ve yanlış yemek seçimlerimiz. Çözüm olarak sunulan diyet listeleri geçici çözümler olmaktan öteye geçmiyor; ama kişi yaşam tarzını değiştirmeyi öğrenemediği için bu listelerdeki diyetleri yaptıktan sonra verilen kiloları almak kaçınılmaz oluyor.
Artık bir slogan haline gelen, hep söylediğim bir söz vardır: “Yemek öğrenilmiş bir davranıştır ve bu değişebilir!” Haydi o zaman hep birlikte mutfaklarımızda reform yapalım ve artık düşünerek yemeye başlayalım…
Düdüklüde zayıflatan et

Malzemeler: Yarım kilo yağsız bonfi leden iri kuşbaşı, 1 adet büyük kuru soğan, 3 diş sarmısak, 1 adet patates, 1 adet havuç, 1 adet kırmızı biber, 1 adet yeşil biber, yarım çay kaşığı zencefi l, bir çay kaşığı bal, az tuz, karabiber, 1 çay kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı karışık domates ve biber salçası.
Yapılışı: Malzemeleri iri iri doğrayın. 1 çay bardağı soğuk suyla birlikte bütün malzemeyi düdüklüye koyun, 25 dakika pişirin.
Afiyet olsun!

Yazar Hakkında
Dr. Ayça Kaya 2000 yılından beri kilo problemi olan hastalarını
“Sayarak Zayıfla” yöntemiyle tedavi etmekte ve toplumumuzun
obeziteye karşı bilinçlenmesi amacıyla medyada sağlıklı
beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlarda
yer almaktadır. Ayça Kaya’nın Sayarak Zayıfla-5333 ve Beslenme Saati kitapları da Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır.

Sayarak Zayıfla Mutfakta

Çocuklar İçin Doğal Kilo Kontrolü

Doğru beslenme alışkanlığı çocuklukta başlar! Sevgili anneler! Beslenme saatine hazır mısınız? İşte ilk kural:Severek yiyen çocuklar, sağlıklı büyür! Çocuğumuza bebekliğinden itibaren kazandıracağımız doğru yeme ve beslenme alışkanlıkları, onun sağlıklı bir yetişkin olmasında önemli bir rol oynar…

“Sayarak Zayıfla” yöntemini geliştiren Doktor Ayça Kaya bu kez çocuklarımız için kolları sıvadı ve ortaya Beslenme Saati çıktı. Kilo kontrolü… Çocuk beslenmesinin püf noktaları… Çocuklar için besleyici yemek tarifleri… Gebelik döneminde beslenme… Hadi gelin, hep birlikte ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller için çocuklarımıza doğru beslenme alışkanlıkları kazandıracak ilk adımı atalım… Hepsi ve daha fazlası bu kitapta!

Yazar Hakkında
Dr. Ayça Kaya 2000 yılından beri kilo problemi olan hastalarını
“Sayarak Zayıfla” yöntemiyle tedavi etmekte ve toplumumuzun
obeziteye karşı bilinçlenmesi amacıyla medyada sağlıklı
beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlarda
yer almaktadır. Ayça Kaya’nın Sayarak Zayıfla-5333 ve Sayarak Zayıfla Mutfakta kitapları da Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır.

Beslenme Saati

Kalıcı Zayıfla – Kilo vermenin Püf Noktaları

Sağlıklı kiloya ulaşmak ve kalıcı zayıflamak için okumanız gereken tek kitap

Çağımızın en büyük sağlık sorunu obezite! Tanıdığımız iki kişiden biri kilosundan hoşnut değil.

Peki, hiç düşündünüz mü, mevsimlik modalara dönüşen, üç ayda bir yenisi icat edilen “mucize diyetler” neden işe yaramıyor? Neden verdiğimiz kiloları aynı hızla geri alıyoruz? Acaba sorun tükettiğimiz gıdalarda mı, yoksa bizi içimizde yarattığı boşlukla duygusal yeme krizlerine sürükleyen modern çağda mı?

“Sayarak Zayıfla” sisteminin yaratıcısı Dr. Ayça Kaya, kilo vermenin püf noktalarını anlattığı kitabı Kalıcı Zayıfla ile kilo alma-kilo verme-doğru diyeti arama kısırdöngüsüne noktayı koyuyor. Sağlıklı kiloya ulaşmanın ve ideal kiloyu kalıcı olarak korumanın formülünü veriyor.

Hem de aç kalmadan, sevdiğimiz gıdaları tüketmeye devam ederek…

Yazar Hakkında
Dr. Ayça Kaya 2000 yılından beri kilo problemi olan hastalarını
“Sayarak Zayıfla” yöntemiyle tedavi etmekte ve toplumumuzun
obeziteye karşı bilinçlenmesi amacıyla medyada sağlıklı
beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlarda
yer almaktadır.

Kalıcı Zayıfla