Dr. Ayça Kaya

1221121211

Merhaba;
Diplomamı ilk elime aldığım zamanı hatırlıyorum; o günkü sevincim, heyecanım hala bugün de yıllardan beri artarak devam ediyor. Gözlerimin içine umutla bakan binlerce hastama verdiğim şifa, aldığım dua benim gururum ve en büyük mutluluğum.
Obezite ile ilgili toplumumuzu bilinçlendirmek için gerek yazılı medyada gerekse katıldığım konferans ve televizyon programlarında sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılmasının önemini anlatmaya devam ediyorum.
Senelerin birikimi, deneyimi ile kendi geliştirdiğim yöntem olan “Sayarak Zayıfla”yı kilo problemi olanlara öğreterek, toplum sağlığı için sağlıklı beslenme bilincinin oluşmasında katkıda bulunmaktan dolayı gurur duyuyorum.
Sokrates “İyi bir hekimde dört nitelik olmalı” der.
– Nezaketle dinlemek,
– Akıllıca konuşmak,
– Dikkatlice düşünmek,
– Tarafsızca karar vermek’

 

Dr. Ayça Kaya Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak “Yaşamınıza Sağlık Katabilmek” en büyük mutluluğumuzdur.
Sevgi ve Saygılarımla,
Dr. AYÇA KAYA

about_small_11

Dr. Ayça Kaya Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra, Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yapmıştır. Şişmanlık tedavisi üzerine çok sayıda klinik araştırması vardır. Özellikle şişmanlık tedavisinde, kombine ilaç kullanımının, tekli ilaç kullanımına üstün olmadığını gösterdiği çalışması, dünyada bir ilk olmuştur. Başta İtalya da 5. Avrupa Endokrinoloji Kongresi olmak üzere bir çok kongrede, ayrıca yurt içinde ve yurt dışında çok çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. Uzmanlık tezini Karaciğer Yağlanması ve risk faktörleri üzerine yapmıştır. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ders vermiştir. İstanbul Cerrahi Hastanesinde Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi kuruculuğu, koordinatörlüğü, check-up merkezinin yeniden yapılandırılmasında görev almıştır. Çok sayıda televizyon kanalındaki sağlık programlarında, gazetelerde ve aylık dergilerin sağlık köşelerinde röpörtajları yayımlanmıştır. 2010 Ocak ayından beri Kanal D Doktorum programında sağlıklı beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlar hazırlamaktadır.

Dr.Ayça KAYA, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Diyabet , Obezite ve Beslenme Derneği, Avrupa Obezite Çalışma Grubu, Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği, Türk Tabipler Birliği Derneği Üyesidir.

Evli ve iki çocuk annesi olan Dr.Ayça KAYA kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir…

PANKREASINIZI KORURKEN KİLOLARINIZI DA VERİN

SAĞLIKLI KİLO VERİN KARACİĞER YAĞLANMASINDAN KURTULUN

UYKUDA ZAYIFLAMAK MÜMKÜN MÜ?

YAŞAMI UZATMANIN VE İLELEBET ZAYIF KALMANIN SIRRI: AKŞAM YEMEKLERİNİ ATLAYIN

ZAYIFLATAN MUCİZE YEŞİL MERCİMEK

ZAYIFLARKEN TURPU BAŞTACI YAPIN

bannerHands